Enter the Audi RS6, part estate, part spaceship and part luxury car. We're happy to share with you, on our second episode of Test Drive,
Andi's opinions and experience with the beast from Ingolstadt. 😎

From the first RS2 and up to the latest RS6, Audi's RS models have delivered blistering straight line performance, but can the flagship of RS Audi models prove it's worth on the winding mountain roads?

Audi says that on this RS6 the cornering ability has been vastly improved. Only one way to find out! 👇

Please like, share, comment and subscribe to our channel! ❤️

///

Ju prezantojmë Audi RS6, një makinë me portobagazh, që ecën si anije kozmike dhe të mban ne komfort & luks. Jemi të lumtur të ndajmë me ju, në puntatën e dytë të Test Drive, përshtypjet dhe përvojen e Andi-t me bishën nga Ingolstad 😎

Që nga RS2 i parë dhe deri tek RS6 më e fundit, modelet Audi RS kanë ofruar shpejtësi skëterrë në vijë të drejtë, por a mundet që flagship-i i modeleve RS të Audi t'ia dali mbanë në rrugët me kthesa?

Audi premton që aftësia e marrjes së kthesave të kësaj RS6 është përmirësuar ndjeshëm... Por ka vetëm një mënyre për ta vërtetuar! 👇

Bëni like, share dhe mos harroni komentin tuaj dhe subscribe kanalit tonë! ❤️

#drive #rs6 #audi

Comments

  • RED DRAGON
   RED DRAGON

   My dream car. ♥️😍

   about 6 days ago
  • Ed Stoi
   Ed Stoi

   Preferoj RS 6 ABT..

   about 6 days ago
  • Silvjo Shehaj10
   Silvjo Shehaj10

   coni dhe titrat ne anglisht per ti par cdo njeri ne bote kto super video

   about 13 days ago
  • H Tahiraj
   H Tahiraj

   Esht i mir sa te duash
   Por benzi mbetet benz 6.3 i le targen

   about 1 month ago
  • trapmusic _al
   trapmusic _al

   Fol shqip o cun 🤣 bravo i duhet televizionit shqoptar nje kanal i till👏👏👏

   about 1 month ago
  • Elio Sinameta
   Elio Sinameta

   Super support prej meje

   about 1 month ago
  • Drive Channel
   Drive Channel In reply to Elio Sinameta

   Supper thanks ❤❤🤜🤛

   about 1 month ago
  • Albert Tmava
   Albert Tmava

   Audi osht nr1

   about 1 month ago
  • Eduardo valona Eldorado bejaj
   Eduardo valona Eldorado bejaj

   Ja vlen makina audi rs6

   about 1 month ago
  • Lipo Luis
   Lipo Luis

   Bukur

   about 1 month ago
  • Arenc Habilaj
   Arenc Habilaj

   Super

   about 1 month ago
  • Amir Murati
   Amir Murati

   AUDI👻💪💪

   about 1 month ago
  • Floriflori flori
   Floriflori flori

   Bisha

   about 1 month ago
  • Geraldi Zhuleku
   Geraldi Zhuleku

   A mund te jet makina e rradhes nje ford mustang

   about 1 month ago
  • Geraldi Zhuleku
   Geraldi Zhuleku

   Ne nje video ne yt audi rs6 arrin te kapi 350 km/h kur ne kilometrrazh ka vtm 320 km/h dhe me pelqen shum

   about 1 month ago
  • Rejd Hoxha
   Rejd Hoxha In reply to Geraldi Zhuleku

   Kilometrazhi i audit esht me i pasakti , ty ne kilometrazh te del sikur je tu ec me 300 ama po ta verifikosh me gps as me 280 sje 👎

   about 23 days ago
  • editr
   editr

   RS6-per momentin esht me e mira.MERCEDES BMW ju duhet shum pun te arrijn RS6-ten

   about 1 month ago
  • Rejd Hoxha
   Rejd Hoxha In reply to editr

   Ahahahahahaha ca thu o bosi mercedes e63s esht vite para RS6.Mos te permen M5 qe esht baba e ktij muhabeti qe nga 1985

   about 23 days ago
  • LyricsTalent ALB
   LyricsTalent ALB

   Video shume e bukur bravo por mungojn fjalt tona te kenaqesis kur futemi ne nje makine te till, ne vend te uoo e pabesueshme ne perdorim "Qia ropt"

   about 1 month ago
  • Drive Channel
   Drive Channel In reply to LyricsTalent ALB

   Hahhhahahahhahahhaha ❤❤❤❤👍

   about 1 month ago
  • Sabjan Deja
   Sabjan Deja

   Super —— BENZIN po AUDIN po tani realizoni nje test per BMW mpower 🙏🙏🙏

   about 1 month ago
  • Andi Selaj
   Andi Selaj In reply to Sabjan Deja

   Fjalet e tua ne vesh te Drive Channel!♥️😂☺️

   about 1 month ago
  • Landi Paja
   Landi Paja

   mundohu qe te vendosesh dhe titra anglisht ne menyr qe kto super video te hapen edhe jasht keshtu te rritet edhe faqja

   about 1 month ago
  • Fesal Ademi
   Fesal Ademi

   👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏿

   about 1 month ago
  • ady salceni
   ady salceni

   A ke qen mo mbixet

   about 1 month ago
  • esmeralda cera
   esmeralda cera

   Boj naj vidjo me g 63 2018

   about 1 month ago
  • Elis Toli
   Elis Toli

   Rs6 👑

   about 1 month ago
  • Ajs Hysa
   Ajs Hysa

   Super

   about 1 month ago
  • Audi Team
   Audi Team

   beni video edhe per audi s8 2009 se esht super makin e kam makinen me fiksim

   about 1 month ago
  • DeadPool TBA
   DeadPool TBA

   super video veq vazhdoni ❤️👑👑

   about 2 months ago
  • Audi Team
   Audi Team

   audi bisha e rrugve ka bere shm para nga te gjith makinat hallall bisha

   about 2 months ago
  • Argjend Salihu
   Argjend Salihu

   2.0 osht kjo ??

   about 2 months ago
  • Armel braka
   Armel braka

   ishalla ky vlogu juaj shkon 1 milion pastaj te rritet e te rritet deri ne 10 milion do ishte fantastike..po beni me shum video ska rendesi vetem makina te reja miafton edhe me makina klasike..motorra vetem beni video sa me shum..respekte ishalla kapni majat

   about 2 months ago
  • Andi Selaj
   Andi Selaj In reply to Armel braka

   Shume faleminderit!♥️

   about 1 month ago
  • Drive Channel
   Drive Channel In reply to Armel braka

   Sh flm per kete koment vllajo. ❤🙏🙏

   about 2 months ago
  • Armel braka
   Armel braka

   audi rs6 esht enderr nuk esht makin e adhuroi kete miet
   do preferoja Audi RS6 performance full Miltek Exhaust edhe full body carbon fiber.nuk esht miet esht mbrekulli

   about 2 months ago
  • Argetim Ks
   Argetim Ks

   audia asht bishaa

   about 2 months ago