Dodge Challenger SRT Hellcat eshte rikthimi i Detroit Muscle formen e nje perbindeshi me 707 kuaj. Poshte kofanos se kesaj makine, qendron nje motorr HEMI V8 6.2 me Supercharger me te cilin Dodge synon qe te jene mbreti i 1/4 mile.

Duke i qendruar besnike formules klasike me motorr te madh V8, ky Challenger vjen i modernizuar, me nje kamio automatike, amortizim indipendent dhe nje sistem frenimi Brembo. I rafinuar, i qete dhe i kompozuar edhe per te qene nje makine e pershtatshme per te bere pune te perditshme.

Por a jane 707 kuaj me shume se'c duhen ne nje makine te tille? Vetem nje menyre per ta zbuluar...

Bëni like, share dhe mos harroni komentin tuaj dhe subscribe kanalit tonë! ❤️

///

The Dodge Challenger SRT Hellcat marks the return of Detroit Muscle in form of a 707hp monster available to the public. Under the hood of this car, lies a 6.2L HEMI V8 with a supercharger which Dodge hopes it will conquer 1/4 mile times.

Stay true to its classic muscle car roots, this Challenger boasts some modern features like a ZF based 8 speed automatic transmission, independent rear suspension and a Brembo GT braking system. Its feels surprisingly refined and composed enough to be a daily driver.

But is it really necessary to have 707hp in a car like this? Only one way to find out...

Please like, share, comment and subscribe to our channel! ❤️

#drive #dodge #hellcat #srt #challengersrt #challengerhellcat #challengerfam #challengers #muscle #getoutanddrive #srt #dodgesrt #scatpack #americanmusclecar #driveby #testdrive #speedline #burnouts #sideways #nitrous #burnout #fullsend #racingcars #racingcar #racingclub #drivechannel

Comments

  • Killer Trainz
   Killer Trainz

   Shit is slow cause it’s running in shit fuel

   about 1 month ago
  • Still crazy genius 12
   Still crazy genius 12

   Next video a Nissan Gtr 🙏

   about 1 month ago
  • Tin
   Tin

   episode* te thumbnaili

   about 2 months ago
  • Taison Duro
   Taison Duro

   Kush i do makinat Amerikane pash zotin as vet amerikanet, konsum extrem siguri e dobet madhsi e pa kuptimt format pesha kualitet plastik iiiiiiih mos nai nxjerr mee

   about 2 months ago
  • Seli Pushaj
   Seli Pushaj

   super video bravo cuna

   about 2 months ago
  • twitch eljomgtrx
   twitch eljomgtrx

   I hope u get a gtr nex time❤ lov u all

   about 2 months ago
  • Denis Tirona
   Denis Tirona

   2020 vjen Mustang Shelby Gt 500 qe pritet te ket 775 horsepower qe ka per ti bo naften Dodgit 😁

   about 2 months ago
  • ASD Productionz
   ASD Productionz In reply to Denis Tirona

   Nuk eshte e sigurt aty kane thene 700+ por ka dyshime qe mund te ket edhe deri ne 800

   about 2 months ago
  • DUGI 03
   DUGI 03

   Fort kom qef mi grah ni here

   about 2 months ago
  • Redi Çanga
   Redi Çanga

   This is my dream car

   about 2 months ago
  • Bad Boy
   Bad Boy

   Sa litra hargjon kjo bisha😍🤘😎😂

   about 2 months ago
  • Ergi Elezi
   Ergi Elezi

   🚀🚀🚀

   about 2 months ago
  • Ida Ajazaj
   Ida Ajazaj

   6.4 not 6.2 bro

   about 2 months ago
  • Andi Selaj
   Andi Selaj In reply to Ida Ajazaj

   Shife ne Google eshte 6.2 me Supercharger. 6.4 jane pa Supercharger. 🙌

   about 2 months ago
  • ᴅᴀʟɪɴ Çᴏçᴀᴊ
   ᴅᴀʟɪɴ Çᴏçᴀᴊ

   Servisin ku ta bejm tregona nuk ka n shqipëri

   about 2 months ago
  • ᴅᴀʟɪɴ Çᴏçᴀᴊ
   ᴅᴀʟɪɴ Çᴏçᴀᴊ

   Bejeni test heren tjeter Mazda rx8 jeni me të mirët

   about 2 months ago
  • Blerim Xhaferaj
   Blerim Xhaferaj

   🌟🌟🌟🌟🌟

   about 2 months ago
  • IriT RoS
   IriT RoS

   Bravo plak 🙏🏻 sa me shume video 👌🥇🥇

   about 2 months ago
  • Hasim Rexhepi
   Hasim Rexhepi

   Dodge 💪💪💪

   about 2 months ago
  • spontanisht
   spontanisht

   🇽🇰 🇽🇰

   about 2 months ago
  • Slim Shady
   Slim Shady

   Good work?

   about 2 months ago
  • Muhamed 553
   Muhamed 553

   Super editim 👌👌

   about 2 months ago
  • 乃 乇 丂 ノMusicTv2
   乃 乇 丂 ノMusicTv2

   HALLAL bro

   about 2 months ago
  • Met Billa23
   Met Billa23

   Super channel the quality is better than 500k+ subscriber channels meritoni shum vertet super shpresoj qe te rriteni nga audienca e te vazhdoni me video

   about 2 months ago
  • Drive Channel
   Drive Channel In reply to Met Billa23

   Thank u brother. 🙏🙏

   about 2 months ago
  • A D
   A D

   Super video por kam nje vrejtje , kur nget makinen niveli i muzikes eshte shum i lart dhe nuk degjohet zhurma e motorit , kjo ndodh edhe ne videot e juaja te me parshme , perndryshe shum channel i qelluar qe i mungonte shqipfolesve .

   about 2 months ago
  • CLAYDEE
   CLAYDEE

   Alfa romeo giulia quadrigoglio

   about 2 months ago
  • CLAYDEE
   CLAYDEE

   Heren tjeter nje rs3

   about 2 months ago
  • Andreas Agpl
   Andreas Agpl

   Good job man!! Love from 🇬🇷

   about 2 months ago
  • rei koleci
   rei koleci

   E keni rrit nivelin 👍

   about 2 months ago
  • Miron Rafuna
   Miron Rafuna

   Suksese Çuna 🔥❤️

   about 2 months ago
  • Labi Tv
   Labi Tv

   Editimet super

   about 2 months ago
  • Ani Murati
   Ani Murati

   Me zor po e prisja këtë videon që kur e pash hellcat në rrugë! Super video çuna, super kualitet filmimi dhe montimi! PS: one suggestion, please more sound clips, maybe a direct GoPro shot from the exhaust, some fly-by videos. Siç e the vet Ando, sound is one of the most important reasons to even consider buying a hellcat. Sidomos në rrugët europiane ku mbase kurrë s'do ja shfrytëzosh dot të 707-të! Thumbs up again!

   about 2 months ago