TruCam LTI 20-20
GUM nr decyzji ZT 12/2009 i ZZT 4/2017 z dnia 17.11.2017 r., zatwierdzenie typu PL09118, czyli na miesiąc przed oddaniem pierwszych 200szt.???) ważność decyzji do 24.12.2019 r.
Zakup KGP 400szt, za ok.15 mln zł - za co?
- model na rynku od 20 lat „relikt”
- apart, max rozdzielczość 2 mln pikseli
- kamera "perełka" 24k/s i rozdzielczość 240x140 - już nic nie ma tak podłych parametrów, oprócz TruCam
- brak możliwości kalibracji (uczciwej)
- użytkownik może korzystać z dowolnej karty SD (służbowa lub prywatna)
- możliwość usuwania obrazów/zdjęć w dowolnym czasie
- funkcjonalność kluczowa: po wykonaniu pomiaru prędkości obiektu A, przypisanie prędkości obiektowi B, C, D, i tak do Z

Już po 2 minutach od uruchomienia czuć wszystkie ułomności.
Mam szczerą wątpliwość czy urządzenie było w GUM, czy ktoś sobie zadał trud uruchomienia i wykonania kilku testów, czy zamiast testów i badań, skupiono się na kolorowych prospektach dostarczonych na czarnej walizce.
Kolejny etap to KGP - nikt z działu zamówień „nie musi” się znać na tym co zamawia i są tego efekty w postaci TruCam 400szt., czy BMW mierzących tylko swoją prędkość, bez możliwości pomiaru prędkości pojazdu nagrywanego.
TruCam to głównie laserowy miernik odległości z opcją pomiaru prędkości - dlatego na końcu są trzy nagrania prędkości stojącego słupa.
Dla TruCam LTI 20-20 jak i Ultralyte LTI 20-20 nie ma znaczenia czy pokaże prędkość obiektu w ruchu (auto), czy zmierzy prędkość(budynku), wprawny ruch ręką po budynku czy słupie i mamy pomiar prędkości ruch wiązki lasera.

TruCam możemy oprócz policji spotkać np. w ZTM Warszawa - Panowie z nadzoru ruchu mierzą prędkość tramwajów i ujawniają jakieś wykroczenia - nie ma mandatów, ale zabierają premie itd. - oczywiści nikt nie dostaje do wglądu nagrania, są tylko zdjęcia.

TruCam do końca 2015 r., był w rękach straży miejskich np. Bydgoszcz i Jelenia Góra - tam za złotych czasów strażnicy dokonywali, pomiarów z ręki!!! - oj wpadło sporo kasy, przy minimalnych nakładach.

Metody obrony, oprócz stosowania się do PoRD - ale w PL to zbyt mało:
1. Yanosik i Kamerka w samochodzie
2. Nagrywać rozmowę na dyktafon - od Dzień dobry
3. Zażądać przedstawienia video
4. Nagrać obraz z prezentacji
5. Odmówić przyjęcia mandatu


Jeżeli, ktoś chce dokumentację TruCam PL i US proszę o e-mail:
tvbigos@wp.pl

Comments

  • Michał Szczechowicz
   Michał Szczechowicz

   Po pomiarze zatrzymują? czy mogą wystawić mandat na podstawie zdjęcia?

   about 4 days ago
  • Rukasz Łodak
   Rukasz Łodak

   Z jednej strony ok, ale z drugiej.... jak zwykle czepiasz się Pan w kilka dni po fakcie, a mam na myśli zakwestionowanie tych pomiarów przez sąd...

   about 13 days ago
  • malnow17513
   malnow17513

   Podsumowując... po obejrzeniu filmu stwierdzam, że jest on skandalicznie niewiarygodny... żal

   about 2 months ago
  • Andrzej Cnota
   Andrzej Cnota

   Poczytaj instrukcję obsługi

   about 2 months ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Andrzej Cnota

   Andrzej Cnota a jest nowa?!? to w PL jest norma, wprowadź gów... potem zmieniaj instrukcję

   about 2 months ago
  • Andrzej Cnota
   Andrzej Cnota

   Wszystko Gra ale zakończeń tych filmików nikt nie udostępnia czyli !!!! ich nie ma , całe te cyrki można sobie do czterech liter włożyć dlatego dodaję łapkę w dół i tak powinny się kończyć te filmiki bo to po prostu bzdury niedokończone !!! daj mi twój numer telefonu a zadzwonię do ciebie jak mnie namierzą nielegalnie i mnie obroń !!!!! BZDURA BEZ POKRYCIA !!!

   about 2 months ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Andrzej Cnota

   Andrzej Cnota jak masz swoją kamerkę w aucie i masz nagrany moment przed w trakcie i po kontroli, także nagrane na dyktafon bajki opowiadane po zatrzymaniu oraz odmówisz podpisania mandatu - nie ma żadnego problemu:
   +48530091177

   about 2 months ago
  • Janusz Cham
   Janusz Cham

   1.Gość dokonuje pomiaru w sposób nieprawidłowy i twierdzi, że to wina urządzenia :D
   2.Zaraz się okaże, że wszyscy nietrzeźwi kierowcy zostali ukarani niesłusznie, bo nietrzeźwi i nieuczciwi policjanci dmuchali zamiast nich. Przecież alkomaty dają taką możliwość.
   3.W Polsce są sami niewinni, uczciwi, biedni kierowcy, jeżdżący zawsze zgodnie z przepisami. Każdy o tym przecież wie, wystarczy spojrzeć.

   about 2 months ago
  • Sebastian Wolczynsky
   Sebastian Wolczynsky

   3:25 ciekawe jak się Policjant wytłumaczy że zdjęć które zrobiłeś... Chłopie po co oszujujesz ludzi ze policjant dał ci radar.... Jesteś tak samo zakłamanym manipulatorem jak większość Policji, z tym że Ty masz za to większe pieniądze.... Wszystko!

   about 3 months ago
  • waldizestuttgartu
   waldizestuttgartu

   pisiowate bolszewiki kupowaly ISKRE u kacapow a teraz u nowego okupanta,ja wczoraj ,31.03.2019 wieczorem o 20,51 zostalem zatrzymany przez milicje kolo Goldapi za przekroczenie predkosci w trenie zabudowanym o 30 km,takim samym urzadzeniem ,widac bylo tylko liczbe 90 i nic wiecej ,beda w niezawislym sadzie zalatwic to bo ja nie dalem 300 stowek,jak za szkopskiej czy bierutowskiej okupacji

   about 3 months ago
  • Edek Zgredek
   Edek Zgredek

   Myślę że statyw by pomógł . Tak to pomiar nic nie warty .

   about 4 months ago
  • Sławomir A
   Sławomir A

   Super maszynka do zarabiania kasy szacun dla KGP . Lepiej się już nie da kręcić lodów .

   about 4 months ago
  • Kerim PL
   Kerim PL

   Panie Emilu, z całym szacunkiem, Pana filmy są coraz gorsze. Tonący brzytwy się chwyta- i to opis tego materiału. Kiedyś to było to, a teraz? Walczy Pan z każdym i o wszystko, by jeszcze zaistnieć. Jeszcze jedno 5:30 Cytuję : "Podsumowywując"!??? O Panie "dziennikarzu", "redaktorze"- czy czym się tam Pan nazywa, a gdzie znajomość języka ojczystego. Jaki film, taki "redaktor". Pozdrawiam

   about 5 months ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Kerim PL

   Kerim PL
   Szanowny Panie
   Masz Pan 100% rację „tonący chwyta co popadnie” więc zgodnie z przysłowiem KGP zamiast zakupić tańszy, ale wiarygodny/legalny sprzęt, postanowiła zakupić droższy, ale z możliwościami takim jak, modyfikacja prędkości, zamiany/podmiany kart pamięci(to niektóre ułomności)
   Taki zabieg(TruCam) pozwala ujawniać dowolną ilość wykroczeń, byle „ciemny lud kupił”
   Koszt imprezy KGP to 15 milionów złotych za złom, którego NIKT nie kupuje, wręcz są państw, gdzie jest ZAKAZANY

   about 5 months ago
  • Ka KAKAKAMILLLO
   Ka KAKAKAMILLLO

   JA tam wierze Emilowi (tym bardziej że Policjant go o tym poinformował) wiele ludzi boi się policji pokażą mu na urządzeniu prędkość i zdjęcie pojazdu i 90% osób przyjmie mandat 10% tych co pójdzie do sądu może coś tam udowodnią ale sąd powie za pośrednictwem odpowiednich rzeczoznawców że urządzenie jest nie omylne i pozamiatane tylko 1% będzie stać na dobrego prawnika i będzie się to cięgło latami nie każdy ma na to czas i pieniądze... A wy mówicie że Emil szuka dziury w całym. Emilu szacun!

   about 7 months ago
  • egon poczty
   egon poczty

   ciemnota w narodzie ma siędobrze a pieski sciemniają że emil nie potrafi zmierzyć . Każdy piesek nie potrafi mierzyć nawet linijką swojego wacka , zawsze za dużo wychodzi

   about 7 months ago
  • Barti Barti
   Barti Barti

   Po co policjant ma karać mandatem kierującego który jedzie 50km/h skoro zmierzył prędkość innego pojazdu przekraczającego prędkość i jego ukarze... totalny brak logiki tego testu

   about 7 months ago
  • MIchał Niesporek
   MIchał Niesporek In reply to Barti Barti

   Bo może se kogoś zmierzyć po drugiej stronie jezdni kto zapieprza, przełożyć na tego co jest bliżej i przynajmniej nie muszą nikogo Gonić (ruszać dupy) żeby dac mandat

   about 3 months ago
  • KiuDay93
   KiuDay93

   Tryb w którym Emil robił pomiar to tzw tryb zdjęcia tylnej tablicy rejestracyjnej. Najpierw robisz pomiar i póki trzymasz spust w urządzeniu nagrywany jest film. W momencie kiedy spust puścisz urządzenie kończy nagrywać film i robi zdjęcie np. tylnej tablicy rejestracyjnej pojazdu który przejechał obok policjanta a nie zatrzymał się do kontroli (motocyklista). Jeżeli Emil wszedłby w historie i odtworzył nagranie z pomiarem najpierw zobaczymy jak wykonuje pomiar a następnie jak kieruje urządzenie na przystanek i kończy nagranie po którym robione jest jeszcze zdjęcie. Żenada. Skandalicznie niewiarygodny film.

   about 8 months ago
  • Łukasz B
   Łukasz B

   http://www.lasertech.com/TruCAM-Laser-Speed-Gun.aspx

   about 1 year ago
  • Krystian Sz
   Krystian Sz

   Facet co Ty tu pokazujesz to jest brednia!!!! Urządzenie wykonuje pomiar tylko raz tylko jednego pojazdu. Celownik pokazuje się na pojeździe który mierzyłeś (tylko raz tylko w momencie pomiaru) później leci sobie film i możesz nagrać pojazd do końca aby było widać tablice rejestracyjne, ale już nie będzie drugiego pomiaru czy celownika na pojeździe jak w twoich filmikach. Twój film to jest ściema i wciskasz takie kity ludziom. A po za tym wg twojego filmu każdy policjant mierzy źle i innego kierowce. Potem trafia do sądu gdzie zeznaje nieprawdę. A nagranie też idzie do sądy i co wtedy? Za chwile pewnie napiszesz że inny policjant je przerabia i modyfikuje. Co za brednie. Kolejny temat policjant nie może usuwać sobie tych filmów czy zdjęć. Jak Ty twierdzisz.... Pierwsza podstawowa zasada nie potrafisz posługiwać się tym urządzeniem robisz to niezgodnie z instrukcją i obowiązującymi przepisami. To co pokazałeś jest manipulacją. Aż żal że ludzie to łykają...

   about 1 year ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Krystian Sz

   Krystian Sz Krystian Sz Pierwsza cześć żali to do KGP, że na to wydali 14 baniek.
   Policjant mierzy źle - nie ma możliwości uczciwie i wiarygodnie.
   Skoro miski są uczciwe to kierowcy też - po co jakieś pomiary?
   Do Sądów nie wysyłają video - tylko samo foto, choć po tym filmie liczę na zmiany.
   Czy nagrania/dowody są manipulowane, TAK TO NORMA, zwłaszcza przy utrwalonym poziomie bezkarności policji w PL

   about 1 year ago
  • Zycio Qwa
   Zycio Qwa

   Ludzie co niektórzy z was pier..... głupoty ! kto widział, żeby policjant dołączał wideo ha i wy myślicie, że taki krawężnik przyniesie wam w zębach na sprawę całe wideo z zajścia !!! Oni mają wyje..... na to kogo i jak złapali Grunt, że na ostatnim zdjęciu jest winny to wystarczy ! Poza tym względem sądu jest wiarygodnym światkiem bo policjant składający zeznania nie ma interesu kłamania. Wiec nikt z nich nie będzie się spuszczał nad jakimś nagraniem. Już sama możliwość tego miernika do oszustwa eliminuje to gówno ! Pytanie czemu niektórzy z was dają się bezczelnie oszukiwać

   about 1 year ago
  • Patryk Piecha
   Patryk Piecha

   chłopie przeczytaj pierwsze porządnie instrukcję i zacznij mierzyć w prawidłowym trybie prędkość...

   about 1 year ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Patryk Piecha

   Patryk Piecha nikt nie przeczytał jej w KGP i wydał na to miliony - tu jest problem

   about 1 year ago
  • jarha
   jarha

   Nigdy was na suszarkę nie zatrzymali? Mnie ostatnio tak i co? stresik że przekroczyłem i ile dostanę policjant na ręce pokazał mi ekran z samochodem, a ja grzecznie odpowiedziałem przegiąłem:) gówno mnie film interesował - zdarzenie nagłe człowiek nie myśli o szarpaniu się z władzą a tylko o tym żeby wyjść w miarę cało z opresji. To urządzenie powinno po wycelowaniu działać na 2 a najlepiej 3 kliki spustu - 1 klik zapisuje wycelowaną wiązkę z prędkością na pierwszej klatce i startuje jednocześnie film 2 klik policjanta łapie prędkość po załóżmy 2 czy 4 sekundach a 3 kończy zapis - nie ma możliwości oszustwa mamy 1 początkowy pomiar 2 pomiar czy pojazd przyspiesza czy zwalnia czy też ma kolano zacięte i 3 koniec.

   about 1 year ago
  • Chris April
   Chris April

   Nie chcesz zdemaskować policjanta, ale wiesz, że teoretycznie to zrobiłeś?
   Na podstawie nr bocznego autobusu jego linii możliwe jest ustalenie kiedy to było.
   Stąd już tylko krok do namierzenia gliny, który w danym dniu, w tamtej okolicy miał dyżur...

   about 1 year ago
  • Łukasz aaa
   Łukasz aaa

   I mamy przypadek wykorzystania urządzenia przez policje. Nie mogę wkleić linku więc należy wpisać w google: "Do ręki to może mu dać coś innego" Wyskoczy tekst z WP. Z opisu wynika że policja prawdopodobnie z tego korzystała. I jeśli złamali prawo powinni ponieść konkretną karę bo zasłużyli na wydalenie ze służby jeśli chcieli przypisać winę nie temu kierowcy. W Polsce gdzie dla policji statystyki są ważniejsze niż obywatele takie urządzenie to dla nich złoto.

   about 1 year ago
  • Stanisław Bartecki
   Stanisław Bartecki

   polecam citizen.info.pl

   about 1 year ago
  • Michal Chodyna
   Michal Chodyna

   Manipulacja i tyle nagrywa film a nie mierzy prędkości ze zdjęciem. Parcie na szkło. Odmowa prawidłowo zamierzonego pojazdu plus koszty w sądzie dzieki emilkowi brawo

   about 1 year ago
  • Michal Chodyna
   Michal Chodyna In reply to Michal Chodyna

   TVBigos możesz złożyć zawiadomienie do PR o podejrzenie pop przestępstwa jeśli tak myślisz

   about 1 year ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Michal Chodyna

   Michal Chodyna parcie na szkło - chyba parcie na kraty, dla uczestników tego przetargu

   about 1 year ago
  • Kamil Bogumił
   Kamil Bogumił

   Wczoraj na 7 do Warszawy już stał taki snajper :C

   about 1 year ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Kamil Bogumił

   Kamil Bogumił 400szt. na teren PL

   about 1 year ago
  • Goły Ostlor The Pride of Taern
   Goły Ostlor The Pride of Taern

   Emil teraz to ci na dekiel ...ebło ;D trzeba być totalnym idiota żeby łyknąć co ty teraz próbujesz wcisnąć ?? Kadr z Filmy który trwa min. Kilka sekund .... Bez jaj ...

   about 1 year ago
  • Goły Ostlor The Pride of Taern
   Goły Ostlor The Pride of Taern In reply to Goły Ostlor The Pride of Taern

   TVBigos P. Emil nie pokazał jak naprawdę działa to urządzenie . Pokazał tak jak chciał . Tylko jeleń przyja by mandat na podstawie samej fotki ....

   about 1 year ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Goły Ostlor The Pride of Taern

   Twoja opinia to jest pytanie do pracowników GUM i KGP - ale wątpię w odpowiedz tych do dopuścili do legalizacji i zakupu TruCam

   about 1 year ago
  • gieneklakiernik1
   gieneklakiernik1

   Fenomenalne urzadzenie do pomiarów prędkości uzywane w ponad 70 krajach na całym świecie USA ,KANADA ,NIEMCY. niestety w Polsce kazde bedzie złe. Panie Emilu wstyd ,nakrecasz tych biednych ludzi i tak juz skłóconych i nie masz pan pojęcia o zasadzie dzialania tego urzadzenia jak i ultra lyte.

   about 1 year ago
  • gutek6000
   gutek6000

   Panie Emilu, jak dostaniesz dachówkę na chwilę to dekarzem nie będziesz, dam Ci hebel, stolarzem też nie będziesz, nie bierz się za rzeczy których nie rozumiesz... może idź na kasę do niemieckiego marketu, podobno 3k dają...

   about 1 year ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to gutek6000

   gutek6000 Wybieram markety tylko z GB, choć 3k to więcej niż w policji, ale dziękuje mam zajęcie.
   A warto zmienić drugie słowo z Emil na Komendancie Główny Policji ..,,

   about 1 year ago
  • ThePutek007
   ThePutek007

   Pan Emil już odleciał od rzeczywistości. 😔 Już wkrótce nagrania o tym jak błędnie korzystać z pralki...

   about 1 year ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to ThePutek007

   ThePutek007 Jak policja zakupi 400szt. za 15 mln zł, żeby np. wykorzystywać jako klimatyzatory w biurach, to będzie o pralkach :))

   about 1 year ago
  • Stanislawny
   Stanislawny

   Eeeeeee... No dobra, ale jaki interes policja ma w tym aby przypisać nam cudze przewinienia? Co im to da, że zamiast wystawić mandat losowemu kierowcy z Audi, przeniosą jego winę na jakieś przypadkowe, zardzewiałe Punto? Jakie jest tego logiczne uzasadnienie? Bo chyba nie takie:
   "- Eeee... Marcin pacz, ale to Ałdi zapierdala. 160 na godzine. Łodpalamy koguta?
   - Spokojnie Krzysiu. Nie bedziemy sie forsować. Zobacz, tam sobie jedzie Matizek. I cyk, jest 160 i łatwa zdobycz. Chciałoby ci sie za tamtym gonić skoro tego starczy ściongnońć lizakiem? Szkoda paliwa."

   about 1 year ago
  • Stanislawny
   Stanislawny In reply to Stanislawny

   gutek6000 I do teraz cisza. Emil zamienił się w takiego drogowego antyszczepionkowca. Wszędzie widzi spisek, wszyscy chcą nas doić, każdy to szatan z rogami, a jak ktoś ma inne zdanie albo nie widzi w czymś logiki to jest agentem lub idiotą niewartym dyskusji. Rozumiem, że można być zmęczonym walką z idiotami i ciągłym tłumaczeniem tego samego, ale spławianie wszystkich oponentów w ten sam sposób i odcinanie się od dialogu nie przystoi komuś kto uważa się za tego dobrego. Nie twierdzę, że wszędzie, wszyscy są cacy, bo świat to nie utopia, ale gdyby w każdym zakątku Polski służby miały funkcjonować według tego jak przedstawia je Emil to już dawno nie miałbym prawa jazdy, a samochód zlicytowałby mi komornik za otrzymane mandaty. A tak z policją miałem do czynienia 4 razy i tylko do jednego spotkania mogę mieć zastrzeżenia ponieważ 5 dni przed Bożym Narodzeniem dostałem mandat za przejście na czerwonym. Wprawdzie w mieście, na dużym skrzyżowaniu, ale był późny wieczór, czerwone paliło się już dość długo, żaden samochód w tym czasie nie przejechał tą konkretną ulicą (Łagodna obok dawnego hotelu Magura w Bielsku) więc rozejrzałem się 3x, przeszedłem, zatrzymując się na wysepce i ponownie rozglądając, a tu nagle słyszę, że ktoś żąda ode mnie dokumentów. Szukam wzrokiem źródła głosu i widzę zaparkowany na chodniku, nieoznakowany radiowóz. Tuż po mnie złapali jeszcze dwójkę ludzi. Szczęśliwy nie byłem, a Emil to już chyba by ich rozstrzelał za taką partyzantkę, ale jakoś nie mam po tym traumy i nie wyzywam wszystkich od spiskowców.

   about 1 year ago
  • gutek6000
   gutek6000 In reply to Stanislawny

   Podpisuje się pod pytaniem, bo logicznie myślący człowiek nie widzi w tym sensu, może człowiek z bujną wyobraźnią coś wymyśli....

   about 1 year ago
  • Stanislawny
   Stanislawny In reply to Stanislawny

   No chyba, że chodzi ci o to, iż zrobią jeden pomiar na 120 km/h i przypiszą go do piętnastu niewinnych osób. Ale z filmiku raczej wynika, że prawdziwemu recydywiście się upiecze, a wkopią kogoś niewinnego co jak dla mnie jest nielogiczne. Więc albo mnie uwiadom "w co tu się gra" skoro to jest takie oczywiste albo nie rób sztucznych filmów pod publikę.

   about 1 year ago
  • TVBigos
   TVBigos In reply to Stanislawny

   Stanislawny Co im to da?!?!?!?
   Serio takie pytanie - myślę, że tylko KGP, może odpowiedzieć, (każdy Kowalski, wie w co i o co tu się gra)

   about 1 year ago