Generalnie jestem ostrym przeciwnikiem wszelkich FOTORADARóW bazujących na efekcie Dopplera - dokładne info. pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dopplera i to nadal się nie zmienia - tak w ciemno to 30% fotografowanych płaci za błędy urządzenia i za błędy obsługi.

Urządzenia wykorzystujące tą zasadę są bardzo przydatne, ale precyzyjność jest bardzo daleko w ciemnym lesie. Z tego co już poznałem na własnych doświadczeniach - efekt Dopplera jest skuteczny w trzech, czterech przypadkach na dziesięć. Urządzenia takie dostają Świadectwo Legalizacji wykonanej w warunkach LABORATORYJNYCH - to oznacz, że wszystko było przewidziane i ustalone z zerowym współczynnikiem możliwego błędu. Dopuszczający, nie bada możliwości prawidłowego ustawienia wg. instrukcji, tak aby w 10/10 zawsze ustawić zgodnie z zaleceniem itd.

Ale myślę, że to już koniec tych urządzeń Doppleroskich - oszukują i nie nadają się do rozpoznawania wykroczeń. Za jakiś czas jedynie urządzenia laserowe i na fotocelach będą dopuszczane do rejestrowania wykroczeń w ruchu drogowym dzięki wiarygodności pomiaru.

W dniu 31.05.2011 r. nagrałem prawie 2h filmów z czego wykorzystałem dramatycznie dużo, czyli 29 minut, ale pokazuje wszelkie możliwości gł. bohatera czyli, LTI 20/20, firmy TRU CAM. Fotolaser nie zapisuje wyników co do których miał najmniejsze wątpliwości, co pozwala wykonać pomiar bez zakłamań nawet w kolumnie aut - mierzy tylko wybrany pojazd lub tak jak na filmie ze statywy, te auta co najechały na celownik.


Idea SM polowania na kierowców nie zmieniła się, ale ten sprzęt daje wiarę, że jak wpadło się to uczciwie, a nie za kogoś. Jedyne co można tu utargować to granica błędu pomiaru (+ - 2km\h)


Fotolaser został zakupiony przez Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim. Burmistrz, Pan Marek Cebula - nie tylko podjął decyzję o zakupie Fotolasera za 64.944 zł brutto, ale też auta, w którym FL będzie transportowany za 41.400zł brutto.

A tak na koniec - znak informuje o ustawieniu FOTORADARU czyli urządzenie wykorzystujące efekt Dopplera. Prezentowany sprzęt to ewidentnie FOTOLASER czyli urządzenie wykorzystujące wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania - może nowy znak?

Jestem dziennikarzem LIBERTY MEDIA LTD
(07572785, registered in England) - radio KonteStacja.com

Comments

  • Andrzej S
   Andrzej S

   Po co tam jest potrzebnych dwóch strażników , poto pewnie żeby jeden spał a drugi pilnował czy krtoś ich nie kameruje ,a jak się ten pierwszy wyśpi to się zamieniają ,a co jeśli obydwum chce się mocno spać ,tojadą do lasu i śpią ,a śpią bo po sexie chce się spać i śpią.

   about 1 year ago
  • cactoosdh0
   cactoosdh0

   No trzeba tez tych gosci zrozumiec. Maja rodziny, dzieciaki, nie ma sie co dziwic, ze np. beda glosno sprzeciwiac sie pracodawcy i regulaminowi i procedurom. Straznik tez czlowiek.  Pomijajac juz czynnik ludzki, to robisz swietna robote i kibicuje Tobie bardzo. Pozdrawiam.

   about 4 years ago
  • kukidress
   kukidress

   jakieś dwa miesiące temu słyszałem w radiu komunikat dotyczący tego fotoradaru. Mianowicie sens miał taki że straż miejska była tak zajęta spaniem że nie zauważyli gdy ktoś ukradł fotoradar. Ogólnie wielki szacun dla sprawcy tego incydentu. Popieram akcje ujawniania przewinień funkcjonariuszy czy to policji czy straży miejskiej ze względu na ich sposób "wypaczenia prawa" ale i na takich w końcu przyjdzie czas. Jeśli spotkam się z czymś takim na żywo osobiście to sam dodam to do sieci :)

   about 4 years ago
  • Straznik93
   Straznik93

   raz spotkałem się z tym jak  nasi kochani strażnicy miejscy   pająka ustawili w rowie  był widoczny tylko obiektyw z leciutko wystajacymi nogami  3/4 pająka zostało ukryte..

   about 4 years ago
  • Wojciech Modzelewski
   Wojciech Modzelewski

   T e panie Emil a może byś się wziął za ITD.C o oni wyprawiają z fotoradarami

   about 4 years ago
  • Wojciech Modzelewski
   Wojciech Modzelewski

   Fajny fotoradarek

   about 4 years ago
  • Michał W.
   Michał W.

   + za november raina XD

   about 5 years ago
  • issaak mo
   issaak mo

   Popieram Pana

   about 5 years ago
  • Anatol Fornek
   Anatol Fornek

   Czy urządzenie nie powinno stać po drugiej stronie jezdni do pomiaru lewego pasa????

   about 5 years ago
  • Krzysztof Łanucha
   Krzysztof Łanucha

   Dobra nuta na poczatku

   about 5 years ago
  • Mack Willson
   Mack Willson

   15:00 bezcenna wypowiedź durnia z sm .

   about 5 years ago
  • piniu44
   piniu44

   tak słucham twoich komentarzy na temat działania fotoradaru i aż trudno uwierzyć że tacy idioci jak ty jeszcze istnieją, jestem porażony

   about 5 years ago
  • piniu44
   piniu44

   szanowny "dziennikarzu". aleś ty mądry? hoho, kondolencje dla twojej matki

   about 5 years ago
  • Damian Janiak
   Damian Janiak

   odnośnie stwierdzenie że to jest dalmierz: w gruncie rzeczy KAŻDY FR to dalmierz z dwoma pomiarami w funkcji czasu...tyle że także tutaj występuje zjawisko prędkości kontowej a nie widziałem szczerbinki do dokładnego ustawienia urządzenie w stosunku do osii jezdni???

   about 5 years ago
  • Damian Janiak
   Damian Janiak In reply to Damian Janiak

   ;-) na gimnazjum troche dla mnie za późno, ale fakt ze z ortografią jestem na bakier

   about 5 years ago
  • piniu44
   piniu44 In reply to Damian Janiak

   do podstawówki gimbolku "prędkości kontowej" mamy np. kąt prosty zamiast kont prosty.

   about 5 years ago
  • RedGuy
   RedGuy

   Niestety tego typu urządzenia nie służą do prewencji. Przyjmijmy że w teren zabudowany wpada pojazd z prędkością grubo ponad 100km/h. Maszynka robi cyk a gość jedzie dalej i potrąca kilka osób w danej miejscowości. Kierowca dostaje sygnał że ma zwolnić bo będzie ukarany dostając mandat jakieś 2-3 tygodnie po zdarzeniu gdy ofiary nadmiernej prędkości dawno wystygły w grobach. Gdzie tu prewencja pytam?

   about 5 years ago
  • Dariusz Krupa
   Dariusz Krupa

   mieszkam w angli tu moge moge dostac maksymalnie 12 punkpow na 3 lata ale wszystkie fotoradary oznaczone sa pareset metrow od radaru

   about 6 years ago
  • mearofames
   mearofames

   pieniadze z fotoradarów powinny iśc na poprawę stanu polskich dróg, a nie na domy dziecka czy inne tego typu cele

   about 6 years ago
  • daking1406
   daking1406

   November rain na starcie! :D

   about 6 years ago
  • wiesiu czesiu
   wiesiu czesiu

   A powiedz mi, czy w mieście są jakieś ograniczenia fotoradarów? chodzi mi o ilość fotoradarów w mieście.

   about 6 years ago
  • Ireneusz Wojtkiewicz
   Ireneusz Wojtkiewicz

   Skoro Emil wywołał Pomorze do tablicy, to właśnie na drogach wiodących latem nad morze na autosalonie pomorskim zdybał też taki cud techniki jak fotoradarowy laser na usługach straży gminnej w Ustce. Przy okazji wpadła też sławetna gmina Kobylnica. Wszystko jest w tekście "Fotoradarowy ubój drogowy".

   about 6 years ago
  • bolec123123123
   bolec123123123

   ten kto buduje autostrady (państwo) kopie sobie dołek pod sobą. Domyślcie się dlaczego.

   about 6 years ago
  • Konrad Michalak
   Konrad Michalak

   Jezeli jedzie sie za szybko dostaje sie fotke i tylko tu akurat dobrze ze Ci co nie przestrzregaja przepisow dostaja "kare".. Pieniadze powinny isc na domy dziecka albo dla ubogich ludzi ktorzy nie maja za co zyc.
   Pozdrawiam z Mazur

   about 6 years ago
  • Muniek1310
   Muniek1310

   Gunsi w eterze... ;D

   about 6 years ago
  • Stanczykmr
   Stanczykmr

   zlapal mnie chyba co :D

   about 6 years ago
  • Pocokomulama
   Pocokomulama

   Po obróceniu go coś nie bardzo chciał łapać samochodów.

   about 6 years ago
  • dawid babak
   dawid babak

   Powinien ten radar nazywac się Donald z wielu powodów

   about 6 years ago
  • Mixarz Gier
   Mixarz Gier

   Kurde chce jzu wiosne

   about 6 years ago
  • Paweł Ż.
   Paweł Ż.

   Mnie osobiście wkurw... fakt ustawiania fotoradarów na wylotówkach miast. Zawsze kierowca widząc że już wyjeżdża z miasta i widzi, że do znaku ma 200 m zaczyna przyśpieszać a tu nagle niespodzianka!! Właśnie przez takie coś likwidowane są straże miejskie!

   about 6 years ago
  • rhund
   rhund

   gwoli scislosci, to nie 'fotolaser' a 'lidar'

   :)

   about 6 years ago
  • MoOkwa90
   MoOkwa90

   Guns & Roses :D wiadomo :D

   about 6 years ago